Notice: Undefined property: Database::$query_show in /home/aysegul/public_html/lib/class_db.php on line 112
Ayşegül Özdemir Photography | Ayşegül Özdemir Hakkında

Ayşegül Özdemir Hakkında


1980 Yılında Trabzon’da doğdu. 2003 yılında KTÜ-İİBF İşletme bölümünden mezun olur olmaz 4,5 yıl boyunca yurtdışı da dahil çeşitli işlerde çalıştı, en son bankacı oldu ama mutlu olamadı : ) Fotoğrafa olan ilgisi babasından miras kaldı. 2005 yılında lise aşkıyla evlendi. 2009 yılında ikiz kızları Nehir ve Yağmur’un annesi olmasıyla fotoğrafa olan tutkusu daha da arttı. Eşinin hediyesi olan 3. dijital fotoğraf makinasıyla çocukları başta olmak üzere önüne gelen herkesi fotoğrafladı. Derken evlenenler, hamileler, bebeği olanlar.. ” bizi de çek ” demeye başlayınca bu iş böyle olmaz deyip yollara düştü. İstanbul’a gidip; 40 Haramiler-Ayça Oğuş Doğum Fotoğrafçılığı Atölyesi’ne katıldı. Ardından yenidoğan fotoğrafçılığına merak sardı. Photoline dergisinin bir sayısında okuduğu röportaj sonrası bir cesaret Moriz Photography ile iletişime geçti. Tam 13 gün cevap bekledi. Ümidini kestiği sırada; havalara uçtuğu o yanıtı aldı; "seni bir çekimimize davet ediyoruz". Yine yollara düştü. Moriz Photography'nin bir çekiminde hem gözlem yaptı hem fotoğraf çekti. Şimdi daha da büyük bir tutkuyla fotoğraf çekmeye devam ediyor. Yeni doğan bebeklerin ilk nefeslerine, taze annelerin heyecanlarına, gelinlerin tatlı telaşlarına tanıklık ediyor..
webdesign.png

Doğum Fotoğrafı

Önce, hastaneye giderken ilk aranacaklar listesine beni de ekliyorsunuz, böylece doğum öncesinde hastanede yatışınız süresince sizin ve ailenizin  duygu dolu anlarını fotoğraflıyorum. Doğum anı geldiğinde doktorunuz ve hastanenizin prosedürleri doğrultusunda hareket ediyorum. İçeri alındığım andan itibaren elbette hiçbir mahrem görüntünüzü fotoğraflamıyorum. Ben de bir anneyim bu konuda endişeniz olmasın. Bebeğiniz sağlıkla dünyaya geldikten ve bütün işlemleri yapıldıktan sonra bana izin verildiği andan itibaren her ayrıntısını yakalamaya çalışıyorum. Daha sonra bebeğinizin kokusunun odanıza dolduğu o müthiş tanışma anlarını, ailece ilk buluşmanızı, ilk emzirmenizi, en sonuna da aile büyükleriyle yapacağımız çekimi ekleyip, burada noktalıyorum.
cms.png

Yeni Doğan Fotoğrafı

İşte işin en yorucu ama bir o kadar da zevkli kısmı. Mis kokulu bebişlerimizin göbek bağı düşer düşmez beni arıyorsunuz. Sonrasında ben de konsept malzemelerimi alıp adeta evinize taşınıyorum :)  Sakın merak etmeyin ısıtıcımı da yanımda getirmeyi ihmal etmiyorum yani bebeğinizi asla üşütmüyorum. Prematüre doğmuş ikiz kız çocuğu annesi olarak bebeğinizin emin ellerde olduğundan hiç şüpheniz olmasın :) Yaklaşık 4-5 saat süren çekimler sonrası harika fotoğraflara ulaşıyoruz. Yayımlanmasına izin verdiğiniz fotoğrafları da nazar boncuğumla birlikte yayımlıyorum.
Düğün

Düğün Fotoğrafı

 

Gelinlerin en stresli ama aynı zamanda en mutlu günü, damatları bilemem tabi : )
Benim en sevdiğim aşama gelinlerin hazırlık aşaması, kuafördeki o tatlı karmaşada çıkan fotoğraflar. Susmayan telefonlarına inat gülümsemeyi başarabilmeleri..Damatlar kızmasın, yakınlarda bir yerdeyseler onları da fotoğraflıyorum, problem yok..Bu süreçte de kuaföre gittiğiniz andan itibaren yanınızdayım, makyajınızın aşamaları, saçınızın bütün komik hallerinden sonra şekil alması , gelinliğinizi giymeniz, ayakkabınıza sıra bekleyenlerin isimlerini yazmanız.. Her birini fotoğraflamaktan ayrı ayrı keyif alıyorum. Tabi en önemlisi damadın sizi görüp büyülendiği o müthiş anı..

 

Hamile

Hamile Fotoğrafı

 

Bir kadının en farklı, en güzel ama aynı zamanda bütün duyguları bir arada yaşadığı o karmaşık dönemi.. Kendini bir gün çok çekici ertesi gün berbat hissettiği enteresan süreç..

Ben bu süreçte annenin rahat hareket edip edemediğine bağlı olarak genelde karnın en belirgin dönemine girdiği  7. ve 8. ayda çekim yapmayı tercih ediyorum.